Традиційну ранкову каву часто змішують з різними добавками. У тому числі спеціями і приправами. Однак експерти пропонують піти далі – “прикрашати” напій краплею популярного соусу.

Наприклад, соус на основі перцю чилі містить капсаїцин. Капсаїцин – це речовина, яка надає перцю чилі його гостроту. Це робить його досить поширеним інгредієнтом в деяких знеболюючих кремах, оскільки деякі дослідники виявили, що капсаїцин “відключає” больові рецептори. (Деякі вчені також стверджують, що капсаїцин стимулює ріст волосся при місцевому нанесенні на шкіру голови).

Капсаїцин також містить антиоксиданти, показують дослідження. Більш того, пояснила доктор медичних наук Лорен Манакер, антиоксиданти “можуть боротися з наслідками окисного стресу і, отже, з ризиком розвитку таких захворювань, як рак, хвороба Альцгеймера, цироз печінки і навіть катаракта”, пише EatThisNotThat!. Крім того, італійські вчені виявили, що червоний гострий перець чилі має особливо потужні антиоксидантні властивості, згідно з дослідженням 2002 року.

“Просто додайте краплю-другу вашого улюбленого гострого соусу в свою ранкову каву”, – рекомендують експерти. “Це, безумовно, зарядить ваш день”.