Інсульт – небезпечне захворювання, яке часто сигналізує про себе, коли стає вже пізно. Однак є кілька ранніх симптомів, які можуть передбачати інсульт за кілька днів, тижнів або навіть років.

Слабкість, складнощі з промовою, проблеми із зором

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Neurology, багато пацієнтів, які зіткнулися з ішемічним інсультом (нестача кисню в мозку), відчувають міні-інсульт.

Його симптоми можуть виникати за сім днів до повного інсульту і аналогічні його ознаками. Це оніміння або слабкість обличчя, руки або ноги (особливо на одній стороні тіла); труднощі з фокусуванням і розмовою; і погіршення зору на один або обидва ока. Хоча ці симптоми здаються тимчасовими, при їх наявності варто звернутися до лікаря.

Читайте також:  Яка дієта знижує ризик ранньої смерті

Втрата рівноваги під час ходьби

Якщо ви помітили, що невпевнено стоїте на ногах, особливо, якщо це відбувається раптово, варто негайно звернутися до лікаря. Проблема з балансом може бути не тільки ознакою повномасштабного інсульту, але і міні-інсульту, що прогнозує появу повноцінного.

Раптовий головний біль, оніміння або поколювання

За словами експертів ознаки інсульту часто з’являються раптово, але це не означає, що у вас не буде часу діяти. За кілька днів до серйозного інсульту люди можуть зіткнутися з сильним головним болем, почуттям оніміння або поколювання.

Дослідження, опубліковане в Handbook of Clinical Neurology, показало, що до 65 відсотків людей, які перенесли інсульт, відчували головний біль за кілька днів до події.

Читайте також:  Що відбувається з тілом, якщо щодня гуляти