Інсульт – небезпечне захворювання, яке часто сигналізує про себе, коли стає вже пізно. Однак є кілька ранніх симптомів, які можуть передбачати інсульт за кілька днів, тижнів або навіть років.

Слабкість, складнощі з промовою, проблеми із зором

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Neurology, багато пацієнтів, які зіткнулися з ішемічним інсультом (нестача кисню в мозку), відчувають міні-інсульт.

Його симптоми можуть виникати за сім днів до повного інсульту і аналогічні його ознаками. Це оніміння або слабкість обличчя, руки або ноги (особливо на одній стороні тіла); труднощі з фокусуванням і розмовою; і погіршення зору на один або обидва ока. Хоча ці симптоми здаються тимчасовими, при їх наявності варто звернутися до лікаря.

Читайте також:  Симптоми деменції: рання ознака, яка може виявитися до 65 років

Втрата рівноваги під час ходьби

Якщо ви помітили, що невпевнено стоїте на ногах, особливо, якщо це відбувається раптово, варто негайно звернутися до лікаря. Проблема з балансом може бути не тільки ознакою повномасштабного інсульту, але і міні-інсульту, що прогнозує появу повноцінного.

Раптовий головний біль, оніміння або поколювання

За словами експертів ознаки інсульту часто з’являються раптово, але це не означає, що у вас не буде часу діяти. За кілька днів до серйозного інсульту люди можуть зіткнутися з сильним головним болем, почуттям оніміння або поколювання.

Дослідження, опубліковане в Handbook of Clinical Neurology, показало, що до 65 відсотків людей, які перенесли інсульт, відчували головний біль за кілька днів до події.

Читайте також:  Статини: побічний ефект, який впливає на ходьбу протягом 6 місяців застосування