Чим раніше людина виявить наявність раку, тим краще прогноз терапії та виживання – тому не слід ігнорувати деякі фізичні сигнали тіла.

Фахівці медичної школи Джонса Хопкінса розповіли про можливі ранні ознаки раку і порадили звертати увагу на деякі «сигнали тіла». Поява цих симптомів не обов’язково вказує саме на рак-проте, щоб бути в безпеці, потрібно обов’язково відвідати терапевта, помітивши їх.

Незрозуміла втрата ваги. Лікарі називають синдром втрати ваги при захворюванні на рак «кахексією»: вона характеризується підвищеним метаболізмом, втратою скелетних м’язів, стомлюваністю, втратою апетиту. До 40% пацієнтів помічають як перший сигнал захворювання саме своє дивне виснаження, слабкість, схуднення.

Втома. Відчуття втоми у хворих на рак відрізниться від втрати енергії в разі перевтоми або недосипу. Ракова пухлина вбирає поживні речовини, одержувані організмом. Подібне “злодійство” провокує надзвичайно сильний занепад сил.

“Втома, яка не проходить після відпочинку, може бути ранньою ознакою раку”.

Лихоманка. Лихоманка може бути поширеним симптомом застуди та грипу і проходить сама по собі. Але також вона може бути сигналом раку. Ось її характеристики: активізується вночі, виникає при відсутності інфекційних симптомів, провокує сильну нічну пітливість.

Біль. Якщо ви тривалий час відчуваєте біль, причину якої не можете пояснити, необхідно обговорити це з лікарем.

Зміни шкіри. Незвичайні родимки, шишки або ущільнення, постійно кровоточать ранки на тілі – це завжди привід для візиту до медиків і перевірки даних порушень. Свідчити про можливу інфекції або раку також може пожовтіння шкіри. Виразки слизової теж можуть сигналити про виникнення онкопатології: наприклад, вони є ранньою ознакою раку порожнини рота.