Експерт в галузі охорони здоров’я розповіла, як не тільки збільшити роки свого життя, але і як прожити їх у хорошому і міцному здоров’ї.

Головний геріатр Міністерства охорони здоров’я Росії, Ткачова Ольга каже, що довголіття обумовлено генетикою лише на 20%, решта 80% залежать від способу життя людини.

– Найголовнішим моментом є відмова від шкідливих звичок, зловживання спиртними напоями і курінням, – пояснює Ольга Ткачова.

Довгожителі ведуть активний спосіб життя в більш зрілому віці. Коли вони виходять на пенсію, продовжують постійно спілкуватися, часто працюють і займаються громадською діяльністю. Вони віддають перевагу фруктам і овочам. Звичайно ж, спадковість теж має не мале значення: якщо у вас в роду були довгожителі, то маєте хороші шанси прожити довго. Активне інтелектуальне життя теж сприяє довголіттю.

Науковий керівник Федерального дослідного центру харчування і біотехнології Віктор Тутельян каже, що важливу роль тут відіграє енергетичний баланс. Він стверджує, що якщо людина з’їла досить багато калорій, то треба піти і витратити їх. Можна робити для цього все, що завгодно: походити півтори чи дві години, бігати підтюпцем, займатися танцями, плавати і багато іншого.

– Якщо ви не будете витрачати енергію, накопичиться жир, а потім відкладеться. Цей внутрішній вісцеральний жир потім важко буде прибрати, а він буде сприяти розвитку хвороб серця і судин, – пояснив учений.