Ревматоїдний артрит – це хронічне системне захворювання сполучної тканини, яке вражає частіше дрібні суглоби кистей і стоп, але також ліктьові, колінні, тазостегнові, міжхребцеві суглоби шийного відділу хребта та інші.

Швидка ідентифікація пацієнтів з ревматоїдним артритом має життєво важливе значення, вважають вчені. Справа в тому, що незворотне пошкодження суглобів може статися на ранніх стадіях захворювання, і перші три місяці після прояву симптомів являють собою особливо важливе значення – протягом цього часу медикаментозне лікування досить ефективно.

В ході дослідження, опублікованого в Arthritis Care & Research фахівці з’ясували, як ревматоїдний артрит може проявлятися на ранніх стадіях. Для цього вони провели систематичний огляд якісних рецензованих публікацій. В ході аналізу вчені виявили кілька тем, що описують ранні симптоми ревматоїдного артриту.

Читайте також:  Шість причин, чому важко позбутися жиру на животі

Набряк

Набряк в деяких публікаціях описувався як “роздуття” суглоба, при цьому найчастіше дивувалися стопи і руки. Часто набряк і припухлість бувають сильними – вони дуже впливають на повсякденну діяльність, в тому числі на ходьбу і виконання простих дій.

Біль

Біль може бути легким, невизначеним і не впливає на повсякденний спосіб життя, що ускладнювало розуміння її причини у пацієнтів. Однак в деяких випадках болі в різних частинах тіла дуже швидко стають різкими і важко переносять. Найчастіше повідомлялося про появу болю в стопах (включаючи пальці ніг). Біль у великих суглобах (плечах, колінах, ліктях і стегнах) зустрічався рідше.

Читайте також:  Чи допомагає чорний перець схуднути

Погіршення рухливості суглобів

Цей симптом коротко згадувався в поєднанні з іншими ознаками, такими як втома, ранкова скутість в суглобах і опухлі коліна. Багатьох погіршення рухливості турбувало спершу ночами і заважало заснути.

Втома і слабкість

Деякі люди описували загальне відчуття слабкості на початку ревматоїдного артриту і загальні “грипоподібні” симптоми. Іноді слабкість посилювалася настільки, що люди не могли виконувати рутинні повсякденні дії.

Емоційний вплив

Емоційний вплив симптомів на початку ревматоїдного артриту було відзначено в декількох дослідженнях. У деяких симптоми були пов’язані з депресивними станами, а інші описували почуття гніву і страху.