Стало відомо, яку користь таїть в собі один із сортів чаю, який відомий всім. Вчені стверджують, що його регулярне вживання здатне комплексно зміцнити організм.

Як пише Organic facts, мова йде про чай з бергамотом. У народі він широко відомий під назвою Ерл Грей. Однак про його користь можна говорити лише в тому випадку, якщо напій не просто ароматизований – до складу чаю, за словами експертів, має входити масло з шкірки рослини.

Підтримує здоров’я порожнини рота і зубів

Чай Ерл Грей багатий катехінами, які є антиоксидантами. Вони, в свою чергу, можуть захистити від деяких інфекцій в порожнині рота. Крім того, фторид, що міститься в чаї з бергамотом, допомагає захистити зуби і запобігти карієсу.

Покращує травлення

Чай Ерл Грей може допомогти зменшити запалення кишечника. Через заспокійливу і протизапальну дію цей чай вже давно використовується при кольках і нудоті. Його антиоксидантна і антибактеріальна дія також може запобігти інфекції в кишечнику, кажуть вчені.

Знижує ризик раку

Дослідження, опубліковані в журналі Frontiers in Pharmacology journal, показують, що ефірна олія бергамота має протиракові властивості. Було показано, що він пригнічує проліферацію (“розмноження”) ракових клітин. Однак потрібні додаткові дослідження, щоб зробити висновок, чи дійсно Ерл Грей, приготований з бергамоту, може допомогти при раку.

Зміцнює серце

Чай з бергамотом також пов’язують зі зниженням рівня тригліцеридів в організмі, які безпосередньо пов’язані з серцевим нападом, інсультом і атеросклерозом. Це частково пояснюється присутніми в чаї антиоксидантами, які усувають окислювальний стрес і накопичення бляшок. Дослідження показують, що бергамот містить ферменти, які називаються гідроксиметилглутарилфлавононами (HMGF), які руйнують білки, що викликають серцеві захворювання.