Душ — незручна й небезпечна річ. Не майте ілюзій: кожен раз, коли ви приймаєте душ, ви піддаєте себе ризику, і криється він у найнесподіваніших місцях.

Душ під час грози

Якщо за вікном виблискують блискавки, від будь-якої сантехніки та електроніки краще триматися подалі, радить лікар Мері Купер, дослідник в області травм блискавками при Університеті Іллінойсу. Уникайте душа, прийому ванн, миття посуду, комп’ютерних ігор і дротових телефонів. Блискавка може вдарити в лінію електропередачі або землю і перейти по трубах, попереджає Купер. Навіть якщо блискавка вдарить не дуже близько до вашого дому, дози електрики вистачить для того, щоб вдарити струмом вас або вивести з ладу електроніку.

Стара душова лійка

Майже у кожній третій душовій лійці мешкають потенційно небезпечні бактерії, підрахували в Університеті Колорадо. А все завдяки численним отворам і затишних куточках, які так подобаються мікробам. Можете дезінфікувати душову лійку хоч відбілювачем, бактерії заведуться на ній знову. Проблема №2: високоефективні душові лійки буквально розпилюють воду, і забруднені бактеріями найдрібніші частинки води здатні потрапити не тільки на шкіру, але і в дихальні шляхи. Вибирайте насадки для душу з ефектом дощу або зніміть лійку зовсім.

Відсутність килимка для душу

Згідно з даними опитування за 2011 рік, понад 230000 травм в результаті нещасного випадку сталися саме у ванні або душовою. І майже 20% від цього числа сталися внаслідок ковзання. Врятувати себе від цієї неприємності можна, поклавши килимок в душовій або наклеївши спеціальні смужки проти ковзання на дно ванни. Поручні всередині і зовні душової — теж гарне вкладення в безпеку.

Часте використання мочалки

Мочалки відмінно допомагають видаляти верхній шар відмерлих клітин, але в них так само чудово поселяються бактерії. Хоча б раз в тиждень відправляйте свою мочалку на дезінфекцію в оцет або в посудомийну машину. Сушити після душу її краще в добре провітрюваному приміщенні, а не ванній.

Душ перед сном

Скупатися перед сном, щоб заощадити час з ранку — непогана ідея, особливо, якщо ви любите поспати. Але не поспішайте одразу ж застрибнути під ковдру! Гарячий душ бажано приймати за 2 години до відходу до сну, оскільки висока температура може порушити природний алгоритм засипання — вважають в Американському журналі біології.

Секс в душі

Слизька підлога, постійно поточна вода і дуже мало місця для маневру, — все це робить душ далеко не самим зручним місцем для сексу — не кажучи вже про порушення всіх норм безпеки. Лу Пейдж, автор «Правил чудового коханця», попереджає, що в душі можна займати чим завгодно, але тільки не повноцінним сексом, щоб уникнути небезпечних падінь. Прибережіть сили для більш підходящого місця на «суші».