Лікарка-дієтологиня Нурія Діанова склала рейтинг корисних молочних продуктів.

Найкориснішою, на її думку, «молочкою» є кисломолочний сир, багатий білком. Найоптимальнішим для здоров’я є кисломолочний сир з п’ятивідсотковою жирністю, оскільки він містить достатню кількість кальцію в тій формі, в якій він може засвоюватися організмом.

– Кисломолочний сир – це найкращий з усіх молочних продуктів. Він містить велику кількість білка в порівнянні з молоком та іншими кисломолочними напоями, а головне, у нього регулюється жирність, – зазначила експерт.

Далі в рейтингу йдуть молоко, ряжанка і біойогурт без добавок. За словами Діанової, у всіх простих молочних продуктах міститься білок, вуглеводи, легкозасвоювані жири і кальцій. Але, на відміну від молока, у «кисломолочки» є ще одна перевага – мінімальний вміст лактози, так як в процесі заквашування її «з’їдають» корисні бактерії. Як відомо, у багатьох людей є непереносимість лактози.

Якщо хочеться урізноманітнити свій раціон, добре додати в кисломолочний продукт свіжі фрукти і ягоди, радить дієтологиня.

Люди з непереносимістю лактози не здатні повністю перетравлювати лактозу в молоці. В результаті у них з’являються діарея, гази і здуття живота після вживання молочних продуктів. Ознаки та симптоми непереносимості лактози зазвичай починаються від 30 хвилин до двох годин після їжі або пиття продуктів, що містять лактозу.