ГоловнаНовини Здоров'яЯкі каші корисні для нервів, а які – для серця

Які каші корисні для нервів, а які – для серця

Про користь різних каш розповіла дієтологиня, доктор медичних наук Маріят Мухіна.

Крупи

Вівсяна каша добре впливає на слизову оболонку шлунка і рятує від здуття живота і болів, викликаних гастритом. Однак фітинова кислота в вівсяних пластівцях вимиває кальцій з організму. Тому людям із зайвою вагою і остеопорозом варто уважніше ставитися до вівсянки.

Гречана каша відрізняється особливою поживністю – білків в ній майже стільки ж, скільки в м’ясі, а за вмістом амінокислот вона перевершує всі крупи. У ній багато заліза, міді та інших корисних речовин. З обережністю гречку варто вживати людям, схильним до запорів і газоутворення.

Читайте також:  Ці продукти харчування можуть викликати вугровий висип

Рис корисний для нервової системи і стабільного обміну речовин — цьому сприяє величезна кількість вітамінів групи В. Але всі вони містяться в оболонці рисових зерен, так що чим менш відшліфований рис, тим він корисніше. Потрібно пам’ятати, що білий рис протипоказаний діабетикам і склеротикам.

Багато корисних речовин містить пшоняна каша, її унікальність в проантоціанидині – він прискорює обмін речовин, покращує роботу серця і судин. Пшоняну кашу рекомендують при хворобах серця, навіть після інфарктів та інсультів.

Всі каші заряджають енергією, швидко насичують, очищають організм, зміцнюють імунну систему. Чим менше зерно оброблено, тим воно корисніше.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News