Молочні продукти містять багато вітамінів і мінералів, є джерелом білка і в цілому приносять користь. Але завжди є винятки, наприклад, деякі види сирів можуть принести шкоду.

Останні дослідження показали, що якісний сир при помірному вживанні не шкодить здоров’ю серцево-судинної системи, незважаючи на високий вміст жирів в цьому продукті. Дійсно небезпечний сир – плавлений.

Почнемо з того, що більшість виробників виготовляють плавлені сири на основі рослинних жирів і з молочною продукцією вони мають не так багато спільного. Крім того, такі сири рясніють різноманітними хімічними добавками. Користі в них досить мало, зате калорійність і жирність високі. Тому захоплюватися такими сирами не рекомендується нікому.

Читайте також:  Розкрито види спорту, які сприяють зниженню артеріального тиску

Але небезпеку можуть представляти і благородні сири. Наприклад, сири з цвіллю не варто давати дітям до п’яти років, а також їх краще уникати вагітним жінкам і тим, хто має захворювання шлунково-кишкового тракту.

Справа в тому, що сири виготовляються за допомогою спеціальних бактерій і не завжди травна система готова до такого випробування. Сир з цвіллю може викликати неприємні симптоми, а в рідкісних випадках навіть отруєння.

Небезпеку для сердечників несуть солоні сири. Деякі сири визрівають в соляному розчині і тому в них виявляється високий вміст солі. До таких сирів слід з обережністю ставитися тим, хто страждає від високого тиску і тим, кому рекомендовано обмежувати вживання солі.

Читайте також:  Високий тиск робить вас хворим