Неголені пахви здаються багатьом одним з найстрашніших табу. Здавалося б, сучасна дівчина може робити що завгодно зі своїм тілом — крім права самостійно вирішувати питання про свій волосяний покрив. Так одним з головних питань сьогодення стає «Голити чи не голити?».

Відповідь на нього досить проста.

— Якщо ви голите пахви тільки тому що саме вам подобається відчуття гладкої шкіри — продовжуйте, це відмінний привід.

— Якщо ви голитеся під тиском з боку суспільства та через страх того, що можуть подумати про вас інші люди — можливо, настав час відмовитися від бритви. Хоча б ненадовго.

Дослідження показують, що такий вибір роблять все більше і більше жінок — а значить, неідеальна гладкість шкіри поступово стає новою нормою. До речі, вона не така вже й нова (одержимість видаленням волосся з’явилася не так давно) і виявилася не самою цікавою ідеєю.

Ще в 2013 році 95% жінок у віці від 16 до 24 років голили або депілювали пахви. Але вже в 2016 році це число знизилося до 77%. Продажі продуктів для видалення волосся теж впали — а значить, часи змінюються (і потроху стають волосатими).

Деякі дослідники вбачають причини таких змін у диверсифікації стандартів краси, хтось бачить залежність в тому, що все менше жінок хочуть травмувати шкіру голінням і депіляцією.

Чому варто перестати голити пахви? (хоча б заради експерименту)

1. Економія часу. Так, гоління пахв не займає так багато часу, як гоління ніг, наприклад. Але навіть 5 хвилин, які ви витрачаєте на це кожні кілька днів, за життя складаються в пристойну кількість днів. А тепер чесно відповідайте собі — невже у вас немає заняття поцікавіше, на яке ви могли б витратити цей час?

2. Економія грошей. Існує «податок на рожеве», через який жіночі товари, які збігаються з характеристиками з чоловічими, з якихось причин виявляються дорожчими. Але навіть якщо ви вибираєте чоловічі верстати або одноразові бритви, то за рік набігає досить приємна сума, яку, як і час, який можна витратити на щось більш корисне.

3. Переосмислення свого способу. Подумайте — голені пахви дійсно складають таку велику частину вашої особистості і вашого способу, що від цього ніяк не відмовитися? Якщо так — то гоління прямо зараз має перестати бути вашим пріоритетом у житті — тому що навчитися любити себе будь-якою, набагато важливіше.

4. Переосмислення своїх відносин з іншими людьми. Сперечаємося у вас є знайомий або знайома, про яку ви думаєте: «Ну ось йому це точно не сподобається»? Але чи дійсно вам так важлива думка цієї людини, щоб була необхідність робити щось неприємне і витрачати на це час і гроші? А якщо чоловік перестане любити вас тільки за волосся на тілі — чи дійсно вам потрібен цей чоловік?

5. Вплив на здоров’я. Скільки б не говорили про «шкідливих» бактеріях, які заводяться в неголеними пахвами (звучить як початок фільму жахів), гоління скоріше шкодить, ніж приносить користь. Дивіться самі — бактерії з’являться в будь-якому випадку і будуть більш ніж безпечні. Але використовуючи бритву, ви кожен раз влаштовуєте дуже ніжній і чутливій шкірі пахв примусовий грубий пілінг. Тобто, знімаєте шар шкіри, яка ще не готова до відлущування. Звідси — роздратування, огрубіння, потемніння шкіри і неприємні відчуття.

Улюблений аргумент захисників «гладкості» — «це негігієнічно!». Але з ним легко боротися: досить пам’ятати, що волосся не виділяють піт. І засоби гігієни теж впливають не на волосся, а саме на потові залози — так що хороший дезодорант однаково успішно працює як на голеній, так і на неголеній пахві.

Більшість сучасних жінок відчувають майже огиду при одній думці про волосся на жіночому тілі. Але якщо ми говоримо про любов до себе, то чому б не почати з прийняття такої природної і нормальної речі, як волосся на тілі? До того ж, навряд чи десь можна буде знайти жінку, якій гоління і депіляція приносять справжнє задоволення. Так навіщо продовжувати турбуватися про досить непомітну деталь, яка навіть не робить нас щасливими?

Пам’ятайте тільки, що ніхто і ніщо не повинно вказувати вам, що робити з вашим тілом: у цьому питанні варто керуватися здоровим глуздом і власними відчуттями.