Спочатку копчений лосось готували з великою кількістю солі і протягом декількох днів або навіть тижнів. Але з часом методи копчення вдосконалили, зменшивши, в тому числі, час впливу диму. Це дозволило отримати більш смачний і здоровий продукт.

Оскільки лосось є хорошим джерелом поживних речовин, фахівці рекомендують включати його в свій раціон для запобігання розвитку різних захворювань. “Копчений лосось багатий омега – 3 жирними кислотами. Ці корисні для здоров’я незамінні жири вкрай важливі для правильної роботи мозку, серця і очей”, – пояснюють лікарі.

Крім того, лосось є відмінним джерелом білка і вітамінів групи B. Щоб отримувати максимальну користь від морепродуктів, експерти рекомендують їсти їх як приготованими, так і в консервованому вигляді, пише Eating well.

За словами дієтологів, копчений лосось прекрасний вибір практично для всіх. Однак вагітним жінкам, маленьким дітям, літнім і людям з ослабленим імунітетом його варто вживати з обережністю. Зокрема, медики застерігають від недостатньо прокопченої риби, яка може викликати захворювання шлунково-кишкового тракту, в тому числі і лістеріоз.

“Якщо вам подобається насичений смак, то краще купити більш жирний сорт, наприклад, королівський або нерку. Колір також може варіюватися в залежності від сорту: від оранжево-рожевого до темно-червоного”, – розповіла шеф-кухар Кетлін О’Брайен Прайс. Вона порадила вибирати упаковки без зайвої вологості і не дуже щільні. По можливості, потрібно намагатися купувати тільки що виловлену рибу.