Багато атрибутів західного способу життя в частині харчування, які здавалися привабливими всьому світу, зараз засуджуються медиками.

Згадайте будь-який американський фільм про успішних людей, що їдять на сніданок герої? Найчастіше це панкейки з сиропом, тости з маслом, джемом або арахісовою пастою, яєчня з беконом, булочки і, звичайно, свіжий апельсиновий сік і чашка кави. Довгий час стакан свіжовичавленого соку на сніданок вважався атрибутом успіху і турботою про здоров’я. Як вважають дієтологи, частково, це і призвело до того, що зараз близько половини американців мають зайву вагу.

У чому ж проблема соків? Адже їх роблять зі свіжих фруктів – навряд чи у кого виникнуть сумніви в користі апельсинів. Але все не так однозначно – сік сильно відрізняється від апельсина, приблизно як виноград від вина.

Фрукти містять досить багато цукрів. Наприклад, апельсин середнього розміру містить близько 14 грамів цукру. Для приготування склянки соку вам буде потрібно два (або навіть три) апельсина середнього розміру – в залежності від їх сорту, соковитості та інших показників. Тобто, в одній склянці соку буде приблизно 30 грамів цукру.

Чому корисніше їсти цільні фрукти? Як ми вже з’ясували, цукрів навіть в кислому апельсині досить чимало. Але у фруктах багато клітковини, завдяки якій виходить ефект, схожий з засвоєнням довгих вуглеводів – цукру засвоюються поступово, не виникає різких стрибків рівня цукру в крові. Тому ті ж два апельсина, але з’їдені цілком, дадуть зовсім інший ефект.