Зарубіжний нейропсихолог Джон Рендольф представив увазі 3 ключа до здоров’я мозку. Одним з них є отримання достатньої фізичної активності.

«Як клінічний нейропсихолог і консультант по здоров’ю мозку я розглядаю різні стратегії, засновані на фактичних даних, які максимізують роботу головного органу центральної нервової системи. Моя мета – показати дієві способи, а не покладатися на неперевірені дані», – зазначив Джон Рендольф.

Перший ключ – регулярні фізичні вправи, які надають потужний вплив на функціонування мозку. Доведено, що люди, які займаються спортом в помірному темпі принаймні 20-30 хвилин в день, мають кращі когнітивні здібності, такі як увага, пам’ять і виконавче функціонування. Активність допомагає зміцнювати клітини головного органу центральної нервової системи в таких областях, як гіпокамп і лобова частка. Важливо, що ніколи не пізно зробити життя активнішим.

Читайте також:  Лікар розповів, як боротися з підвищеною сечовою кислотою, щоб не захворіти на подагру

Ще один ключовий фактор – це соціальне спілкування і залучення, що допомагає людям відчувати себе пов’язаними з іншими. Чоловіки і жінки, які частіше спілкуються, мають більш сильні когнітивні навички і менш схильні до розвитку хвороби Альцгеймера. Ще один плюс – зниження рівня стресу.

Третій ключ – це розумова діяльність, що включає в себе читання, розгадування кросвордів, гра на музичному інструменті і виконання складної роботи. Суть в тому, чим більше людина подумки зайнята, тим більш імовірно, що здоров’я мозку у неї буде краще і в 50, 60 і більше років.