Оливки є одним із головних елементів середземноморської дієти, в якій корисні жири стоять на першому місці, а оливкова олія – джерело таких жирів. Якщо ви вирішили дотримуватися цього типу харчування, то повністю відмовлятися від жирів не потрібно, їх просто необхідно замінити на корисні, зокрема мононенасичені, які містяться в оливках, пише Danas.

За словами експертів, оливки — низькокалорійний продукт, який підходить для перекушування. Його також можна використовувати як інгредієнт до салатів, піци та інших страв. Існує багато сортів оливок, але всі вони мають схожий набір корисних речовин.

У 100 г зелених оливок міститься 145 калорій, 3,8 г вуглеводів, 1 г білків, 15,3 г жирів, а також 3,3 г клітковини.

Оливки є джерелом корисних жирів, у зв’язку з чим не пошкоджують артерії. Вчені з’ясували, що вони можуть знижувати артеріальний тиск та рівень холестерину у крові. Гіпотензивний ефект забезпечується олеїновою кислотою, що міститься в цьому продукті. Також після вживання оливок фахівці спостерігали значне зменшення серцево-судинного запалення.

Запальні процеси призводять до багатьох захворювань. Звичайно, існують ліки, але вони у ряді випадків мають негативний ефект. Оливки – це природний ібупрофен. Даний продукт допомагає придушити зростання ферментів, які викликають запалення, і діє як природні ліки, що рятують від болю.

Вчені з’ясували, що фенольні сполуки, присутні в цьому продукті, підвищують кількість корисних біфідобактерій у кишечнику людини, а вони, у свою чергу, виробляють вітаміни та антибактеріальні речовини.

Вживання оливок допомагає підтримувати здоров’я ШКТ та покращити мікрофлору кишечника. Цей продукт часто називають природним пробіотиком.

Також в оливках містяться поліфеноли, які корисні при профілактиці витончення кісток. Проведені дослідження показали ефективність цих сполук.

За словами експертів, в оливках присутні фітонутрієнти, тому їх потрібно обов’язково включити в раціон тим, хто має проблеми з кістками і страждає на остеопороз.