Раціон людини безпосереднім чином пов’язаний з його здоров’ям, і деякі продукти здатні підвищувати ризик розвитку у жінок раку молочної залози. Подробиці про це надав лікар-онколог Олександр Серяков.

Представник “СМ-Клініка” зазначив, одним з факторів розвитку раку молочної залози є ожиріння, особливо коли жінка перебуває в постменопаузі. Провокувати набір ваги здатні жирні і багаті вуглеводами продукти, що стосується солодощів, смаженої їжі, негативний ефект на організм надає і алкоголь.

Серед впливають на ризик появи онкології складових раціону Серяков виділив копчену ковбасу, оскільки в процесі її приготування використовується містить ряд шкідливих речовин дим.

Всього 50 грамів копченого сервелата досить, щоб створити ефект викуреної пачки сигарет. За ступенем канцерогенності виділяються також інші види переробленого м’яса, включаючи сосиски і шинку.

Читайте також:  Низький гемоглобін: 7 симптомів вкажуть на небезпечний стан

По можливості онколог радить обмежити вміст в повсякденному раціоні солодощів, газованої води, спиртних напоїв, чіпсів, соусів, рафінованого цукру, консервованих овочів, ГМО-продуктів, маргарину і т.д. існує думка, що канцерогенний ефект надає і червоне м’ясо, особливо під час приготування при високих температурах.

Серяков звернув увагу: рідше з раком стикаються ті, хто слідують середземноморській дієті. Вона робить ставку на рибу, овочі, фрукти і рослинні олії.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News