Літо – це не лише час довгих прогулянок, барвистих подорожей та жаркого сонця, але ще й комах. Одним із таких є комар. Ці комахи мешкають не тільки в лісах, де багато тіні та вологи, а й у парках, поряд із водоймами, особливо у вечірній час.

Комарині укуси можуть бути небезпечними для здоров’я. Деякі з таких кровосисних є переносниками небезпечних захворювань. Щоб відігнати від себе настирливих комах, можна скористатися репелентом. Однак нове дослідження показало, що таким же ефектом може мати і звичайний дезодорант.

Головне, що приваблює комарів у людині – це запах тіла. Комахи чують цей аромат на відстані 100 метрів, у тому числі запах поту. Саме він може залучити комах, як показало дослідження, опубліковане у журналі Current Biology.

Ще одна наукова робота, опублікована на сторінках журналу Nature, довела, що вирішити проблему допоможе дезодорант. Група фахівців зібрала біоматеріал з пахв, пензлів та стоп учасників експерименту. Частинки їхнього поту проаналізували щодо привабливості для малярійного комара.

Примітно, що найбільш привабливими для комах виявилися запахи, зібрані з рук і ніг. Вчені висунули гіпотезу про те, що частинки поту, взятого з пахвових западин, могли змішатися з дезодорантом і тим самим відштовхнути комарів.

Щоб перевірити цю теорію дослідники попросили добровольців протягом 5 днів користуватися засобами для догляду за шкірою, включаючи дезодорант для ніг та мило для рук. Після додаткового вивчення частинок поту виявилося, що комахи втратили інтерес до цих запахів.

Дослідники вивчили склад дезодорантів та з’ясували, що основною речовиною в них є ізопропілтетрадеканоат – саме ця сполука пригнічувала інтерес комарів до людського запаху. При використанні цього компонента кількість комарів, що прилітають до цього аромату, скоротилася на 56%.