Літо – це не лише час довгих прогулянок, барвистих подорожей та жаркого сонця, але ще й комах. Одним із таких є комар. Ці комахи мешкають не тільки в лісах, де багато тіні та вологи, а й у парках, поряд із водоймами, особливо у вечірній час.

Комарині укуси можуть бути небезпечними для здоров’я. Деякі з таких кровосисних є переносниками небезпечних захворювань. Щоб відігнати від себе настирливих комах, можна скористатися репелентом. Однак нове дослідження показало, що таким же ефектом може мати і звичайний дезодорант.

Головне, що приваблює комарів у людині – це запах тіла. Комахи чують цей аромат на відстані 100 метрів, у тому числі запах поту. Саме він може залучити комах, як показало дослідження, опубліковане у журналі Current Biology.

Читайте також:  Ці п'ять продуктів не можна їсти відразу після покупки

Ще одна наукова робота, опублікована на сторінках журналу Nature, довела, що вирішити проблему допоможе дезодорант. Група фахівців зібрала біоматеріал з пахв, пензлів та стоп учасників експерименту. Частинки їхнього поту проаналізували щодо привабливості для малярійного комара.

Примітно, що найбільш привабливими для комах виявилися запахи, зібрані з рук і ніг. Вчені висунули гіпотезу про те, що частинки поту, взятого з пахвових западин, могли змішатися з дезодорантом і тим самим відштовхнути комарів.

Щоб перевірити цю теорію дослідники попросили добровольців протягом 5 днів користуватися засобами для догляду за шкірою, включаючи дезодорант для ніг та мило для рук. Після додаткового вивчення частинок поту виявилося, що комахи втратили інтерес до цих запахів.

Читайте також:  Лікар рекомендує дешеві альтернативи корисним суперпродуктам

Дослідники вивчили склад дезодорантів та з’ясували, що основною речовиною в них є ізопропілтетрадеканоат – саме ця сполука пригнічувала інтерес комарів до людського запаху. При використанні цього компонента кількість комарів, що прилітають до цього аромату, скоротилася на 56%.