Високий тиск, яке ще називають гіпертонією, це серйозне явище, яке може відбитися на роботі багатьох життєво важливих органів, а також привести до інсульту та інфаркту. Знижувати його пропонують таблетками та іншими ліками, в цьому здатні допомогти і деякі продукти харчування.

Однак фахівці стверджують, що є й інший спосіб нормалізувати артеріальний тиск. Про це повідомляє видання Express.

Так, за їхніми словами, однією з важливих “контрзаходів” є здоровий сон щоночі. Дослідження не привели до точної цифри, але було доведено, що сон від семи до восьми годин дають деяку користь.

Відзначається, що регулярний сон менше семи годин на добу і більше дев’яти годин на добу був пов’язаний з підвищеним ризиком гіпертонії.

Регулярний сон менше п’яти годин на добу призвів до значного ризику розвитку гіпертонії в довгостроковій перспективі, розповідають вчені.

Фахівці в клініці Мейо підкреслили, що сон допомагає крові регулювати гормони стресу і допомагає нервовій системі залишатися здоровою.

“З часом нестача сну може пошкодити здатність вашого організму регулювати гормони стресу, що призведе до високого кров’яного тиску”, – попередили лікарі.