Прокидаючись взимку з початком робочого дня, ми все ще перебуваємо в темряві – підняти себе з ліжка в цю пору року стає дуже складно. Медичні фахівці дали кілька порад про те, як краще прокидатися темним і холодним зимовим ранком, щоб не відчувати зневіри і розбитості.

Порада перша: графік. Численні експерименти переконливо свідчать, що акуратне дотримання графіка засинання і пробудження налаштовує організм на певний режим, так що при цьому навіть можна обходитися без будильника. Якщо будете укладатися ввечері в ліжко, а вранці вставати в один і той же час, що в подальшому ваш організм буде відчувати сонливість і прокидатися в певний ранковий час вже сам. У свою чергу, відсутність певної години засинання і пробудження вранці може стати фактором поганого самопочуття, втрати тонусу і сонливості протягом дня.

Порада друга: ніяких різких звуків. Якщо ви довіряєте своє пробудження будильнику, то краще вибирати плавні і спокійні мелодії, переконані лікарі. Гучний і різкий звук будильника не стільки будить, скільки грубо вириває сплячу людину зі сну. В результаті відбувається різкий викид адреналіну в кров, що організм сприймає як стрес – для зимового ранку абсолютно не відповідний стан. У людини при цьому може підвищитися тиск, виникнути спазм судин.

Порада третя: одяг поруч з ліжком. Терапевти рекомендують класти поруч з постіллю теплий домашній одяг – вона допомагає зробити “важкий” підйом взимку більш приємним.

Порада четверта: додати світла. Циркадні ритми, що визначають внутрішній графік організму, безпосередньо залежать від кількості світла. Зорові рецептори реагують на рівень освітленості і посилають сигнали в мозок, після чого починається вироблення гормонів, необхідних для пробудження. Взимку кількість світла вранці значно знижується, і циркадні ритми організму не відповідають робочого режиму. Щоб забезпечити собі бадьорість вранці, потрібно достатньо світла.

Порада п’ята: провітрювання. Вранці зими, на думку терапевтів, дуже корисно відкрити кватирку і впустити в кімнату свіже повітря. Це прожене залишки сонливості і вбереже від спокуси залишитися в спальні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 ПРАВИЛ ЗДОРОВОГО СНУ