Можуть рибні консерви бути корисними для здоров’я? Прийнято вважати, що консервована їжа небажана для вживання – в ній занадто багато шкідливого. Фахівці внесли ясність у це питання і розповіли, як слід вибирати рибні консерви при покупці.

Експерти перевірили якість консервованої риби в магазинах, – їх випробування пройшла продукція 23 марок, переважно вітчизняних. Конкретно тестувалася сайра.

В результаті проведеної експертизи фахівці зробили висновок, що сайра консервована на полицях магазинів – в основному хорошої якості. Згідно з їх звіту, в рибі не виявили радіонуклідів, пестицидів, патогенних організмів, важких металів.

Також перевірка показала, що багато виробників сайри можуть похвалитися тим, що в їх консервах дійсно багато риби – понад 70% від загального обсягу продукції.

До речі, обирати консерви вони рекомендують саме від того виробника, який закачує її в банки в регіоні вилову. Самі смачні консерви – ті, що робляться з риби, виловленої в сезон.

Раніше професор інституту біофізики СО РАН Михайло Гладишев робив заяву про те, що продаються в будь-якому гастрономі сайра і оселедець в консервах є кращим джерелом поліненасичених жирних кислот Омега 3 для організму людини. Для профілактики серцево-судинних захворювань і підтримки активності мозку досить з’їдати в день всього 40 грамів консервованої сайри, зазначав при цьому вчений.

Цього разу дослідники констатували: консервована риба не поступається свіжій по насиченості корисними елементами, зокрема, за змістом вітаміну Д.