Майже всі люди, які мріють схуднути, замислюються над питанням про те, яку кількість калорій їм потрібно для цього вживати. Експерти в області здорового харчування розкрили всі цифри.

Процес позбавлення від зайвої ваги тісно пов’язаний з тим, яку кількість калорій ви вживаєте. Ми можемо відвідувати спортзал хоч кожен день, але якщо ви з’їдаєте більше калорій, ніж спалюєте під час тренувань, то ніякого схуднення не буде. Саме обмеження калорій в щоденному режимі дозволяє досягати успіху в справі схуднення. Існує правило про те, що якщо людина спалює приблизно стільки ж калорій, скільки споживає, то це дозволяє їй зберігати однакову вагу. Проте все не так просто.

Калоріями змінюється кількість енергії, яку ми отримуємо від їжі. Якщо ми отримуємо більше калорій, ніж потрібно організму, то він відкладає їх у формі підшкірного жиру про запас. Добова рекомендована доза калорій для жінок середнього зросту і ваги становить 2 000 в день, для чоловіків – 2 500 в день. Експерти рекомендують з’їдати 400 калорій за сніданком, 600 за обідом і 600 за вечерею. Однак якщо ви хочете худнути приблизно по 0,5 кг в тиждень, то жінкам потрібно вживати не більше півтора тисяч калорій в день, а чоловікам не більше 2 000. Це загальне правило, і реальність може коригувати його за рахунок різних факторів, включаючи вік, ріст і ступінь фізичної активності.

Кожній людині в залежності від цих факторів необхідно розрахувати хоча б приблизно власні потреби в калоріях. Після цього можна буде зробити висновок про те, яка кількість калорій необхідно для успішного схуднення. Втім пам’ятайте і про те, що якщо калорійність буде обмежена занадто сильно, то організм просто не отримає достатньо енергії для виконання своїх базових функцій, що негативно позначиться на вашому здоров’ї.

Джерело: МедікФорум