Вживання алкоголю збільшує ризики недоумства, і навіть невеликі дози спиртного можуть підвищувати їх внаслідок свого впливу на головний мозок – про це говорить нове дослідження.

Вікове недоумство або деменція певним чином співвідноситься з розміром мозку. З точки зору науки, великий за обсягом мозок означає підвищену здатність переносити пошкодження. Але, коли мозок стискається (що відбувається з віком), ця здатність погіршується-як результат, виникають характерні зміни когнітивних, психічних функцій. Нагадаємо, що ключовим симптомом недоумства є погіршення короткострокової пам’яті: людина добре пам’ятає тільки дуже давні події свого життя.

Вчені констатують, що “кожен з найбільш поширених типів деменції починається з усадки мозкової тканини”.

Читайте також:  Високий холестерин: 5 продуктів на його зниження назвали медики

Нове дослідження, в свою чергу, говорить, що такий усадці мозку сприяє споживання алкоголю – причому не зловживання, а випивки від легких до помірних. Даний висновок був зроблений фахівцями Університету Пенсільванії, які проаналізували дані більше 36 000 чоловік. Їх доводи опублікував журнал Nature Communications.

Автори дослідження підкреслюють, що їх висновок йде врозріз з прийнятою думкою про те, що помірне споживання алкоголю може бути цілком прийнятним в рамках досить здорового раціону. За словами вчених, люди, що випивають, повинні усвідомлювати: алкоголь в будь-якій кількості може негативно впливати на мозок.