Рослинні продукти, які споживаються вагітними жінками, переробляються кишковою мікробіотою на хімічні речовини, деякі з яких можуть проникати через плацентарний бар’єр і досягати плоду. Вони можуть завдати шкоди ненародженій дитині, навіть якщо вони мають «природне походження». Вчені з відділу біомедичних досліджень (DBMR) в університеті Берна, застерігають від недооцінки впливу таких речовин.

В оглядовій статті, опублікованій в журналі Science, Стефані Ганал-Вонарбург і Ендрю Макферсон пояснюють якою мірою кишкова флора матері бере участь у розвитку імунної системи дитини. Вони також виявили докази того, що вплив рослинних речовин, які вагітні жінки приймають в їжу, досі недооцінювався в дослідженнях і може становити потенційний ризик для ненародженої дитини.

Читайте також:  Який буває біль через каміння у нирках

“Вагітні жінки приймають ліки з великою обережністю, тільки після консультації з лікарем. Багато препаратів можуть проникати через плаценту і заважати розвитку дитини. Однак набагато менше відомо про те, які природні речовини, присутні в дієті, можуть передаватися ненародженій дитині, і в якій мірі це може бути корисним або шкідливим для розвитку імунної системи дитини “, – пояснює Ганал-Вонарбург.

Рослинні продукти, особливо “суперфуди”, які вважаються особливо корисними під час вагітності (наприклад, ягоди годжі або насіння чіа) не вивчені до кінця, щоб рекомендувати їх під час вагітності.

“Хоча рослинні продукти є “натуральними” речовинами, вони завжди є так званими ксенобіотичними речовинами. Тобто вони чужорідні тілу і повинні споживатися дуже обережно. Особливо, коли вагітні жінки приймати продукти рослинного походження у великих кількостях”.

Читайте також:  Шість проблем зі здоров'ям, які з'являться через сон із включеним світлом