Сухість очей може бути викликана низкою причин. На цей стан можуть впливати і такі фактори, як малорухливий спосіб життя або часте і тривале перебування за комп’ютером. У подібних випадках, коли мова не йде про серйозні зміни і порушення, є простий спосіб, як зменшити сухість очей і виникає через неї дискомфорт.

Команда вчених з Гани і Гонконгу провела експеримент: дослідники вивчали, який вплив робить на стан очей фізична активність. У дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі Experimental Eye Research, брали участь 52 людини-молоді люди у віці 18-25 років, як чоловіки, так і жінки, ні у кого з них не було синдрому сухого ока. Частина з них займалася спортом, частина-ні.

Всі вони проходили сеанс аеробних вправ з використанням бігової доріжки з максимальним навантаженням. Вчені оцінювали секрецію сльози, стабільність слізної плівки, гостроту зору і ряд інших параметрів. Як показало дослідження, у обох груп покращилася секреція сльози. Також позитивні зміни відзначалися щодо часу розриву слізної плівки-тест на нього зазвичай застосовується для дослідження і моніторингу синдрому сухого ока.

Результати в групі спортсменів були кращими, проте позитивні зміни відзначалися і у тих, хто не займався спортом. Таким чином, підсумовують вчені, фізичне навантаження у вигляді аеробних вправ може мати значення для поліпшення функції слізної рідини.