Лікар-оториноларинголог Ігор Маневич: самостійне очищення вух має бути під забороною.

Колись вважалося, що чистити вуха необхідно регулярно для підтримки особистої гігієни. Лікар Маневич заявив в інтерв’ю, що очищати вуха самостійно зовсім не потрібно, ця процедура протипоказана практично всім.

Багато хто думає, що важливо регулярно чистити вуха, але це серйозна помилка. Самостійне очищення вух насправді категорично заборонено.

За словами Маневича, зі спробами самостійно чистити вуха пов’язана ціла низка ризиків для здоров’я. Зокрема, можна нанести пошкодження ніжної шкіри слухового проходу або травмувати барабанну перетинку, спровокувати запалення вушного каналу. Крім того, подібне очищення сприяє просуванню сірки вглиб вушного проходу, і в таких випадках навіть у лікарів згодом не завжди виходить її звідти.

Читайте також:  Ця ознака раку кишечника виникає майже у всіх хворих

Експерт підкреслив, що вуха не потребують очищення від сірки, яка захищає їх від проникнення забруднювача та шкідників із зовнішнього середовища.

«Сірка самостійно видаляється з вуха разом із водою, під час жувальних дій та руху волосків, що знаходяться у вушному каналі», – пояснив фахівець.

Маневич додав, що люди, які регулярно використовують для очищення вух ватяні палички, ризикують «заробити» гіперсекрецію, за якої сірчані маси у вушному проході лише виробляються з більшою активністю.