Дуже корисний овоч, який збирають восени, містить безліч корисних вітамінів і мікроелементів. Зокрема, вітамін А, здатний зміцнити імунну систему і боротися з інфекціями. Однак не завжди цей овоч може бути корисний, іноді він здатний викликати серйозне харчове отруєння.

У Франції жінка отруїлася гарбузовим супом, який трохи віддавав «гірчинкою». Вона не надала цьому значення, а на наступний день вона мучилася від безлічі неприємних симптомів. Крім нудоти і блювоти, жінка почала втрачати волосся на голові і на тілі. Такий випадок описав французький дерматолог Філіп Ассулі.

Справа в тому, що гарбуз може містити кукурбітацин – токсична сполука, що надає гіркий смак. Через те, що комахи запилюють цю рослину, речовина може поширитися на безліч гарбузів, повідомляє Express. Експерти попереджають, що не варто їсти гіркий гарбуз.

Читайте також:  Названо кращі продукти для росту м'язів і спалювання жиру

При цьому, свіжий і смачний гарбуз не тільки виключить ризик випадання волосся і отруєння, але і омолодить організм. У ньому містяться альфа-каротин, бета-каротин і бета-криптоксантин, які можуть нейтралізувати вільні радикали, не даючи їм пошкодити ваші клітини.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News