Бокал вина допомагає зменшити стрес і зберегти здоров’я серця, але при цьому збільшує ризик розвитку деяких видів раку та псує фігуру, вважає нутриціолог Сара Гароне. Несподівані наслідки вживання вина вона назвала виданню Eat This, Not That!

Фахівець із харчування відзначила, що вплив вина на організм безпосередньо залежить від кількості випитого. За її словами, відносно безпечною нормою для жінок вважається один келих на день, для чоловіків два. При цьому щоденне вживання спиртного навіть у помірних кількостях, за словами Гароне, поступово підвищує толерантність організму до алкоголю, тобто рецептори в мозку адаптуються до дії, і потрібно збільшити дозу, щоб досягти звичного ефекту.

Крім того, нутриціолог попередила, що навіть невелика кількість вина підвищує ризик розвитку раку мозку, шиї, стравоходу, печінки, грудей та товстої кишки, а також сприяє набору зайвої ваги. «Середня склянка вина в 150 мілілітрів містить від 120 до 125 кілокалорій. Додайте це до інших калорій і ви наберете кілограми, перш ніж усвідомите це», – пояснила Гароне.

При цьому спеціалістка зазначає, що вино не лише шкодить, а й приносить користь — зменшує стрес, допомагає розслабитись і навіть підтримує здоров’я серця. “Дослідження 2023 року показало, що помірне вживання алкоголю знижує частоту сигналів про стресі в мигдалеподібному тілі, що зменшує ризик серцевих захворювань”, – пояснила Гароне.