Звичайні трави і спеції можуть прикрасити страву і додати в неї особливий смак. Однак деякі з них, як з’ясувалося, здатні підвищити імунітет, зменшити запалення і допомогти уповільнити старіння.

Кардамон

Ця спеція наповнена антиоксидантами, згідно з дослідженням, опублікованим в липні 2017 року в журналі Biomedicine & Pharmacotherapy. Вчені виявили, що антиоксиданти в цій прянощі ефективні в боротьбі з вільними радикалами – високий рівень цієї речовини може викликати окислювальний стрес і запалення в організмі. Кардамон також показав свої потужні властивості в боротьбі з раковими клітинами, йдеться в дослідженні 2015 року в журналі Journal of Environmental Pathology Toxicology and Oncology.

“Кардамон також дуже корисний для вашого серця. Він може захистити від інсульту, знизивши кров’яний тиск. Це також допомагає знизити рівень холестерину та тригліцеридів”,-говорить Аманда Ніколь, сертифікований дієтолог з Лос-Анджелеса. Її слова наводить Clean Eating Mag.

Гвоздика

У дослідженні 2017 року, за даними видання, вчені виявили, що ефірна олія гвоздики інгібує кілька прозапальних маркерів і молекул ремоделювання тканин. Це пояснюється його основним активним компонентом, евгенолом, який був протестований на його протизапальні та ранозагоювальні властивості. Інше дослідження, проведене в 2014 році, показало, що біологічно активні сполуки в гвоздиці пригнічують ріст пухлини і ракових клітин.

Куркума

“Куркума, як відомо, має протизапальну та антиоксидантну дію. У центрі уваги знаходиться куркумін, біологічно активний компонент куркуми. Деякі дослідження показали, що куркумін ефективний у зменшенні запалення при багатьох хронічних станах і корисний для серцево-судинного та неврологічного здоров’я”, – говорить доктор Коллман.