Звичайні трави і спеції можуть прикрасити страву і додати в неї особливий смак. Однак деякі з них, як з’ясувалося, здатні підвищити імунітет, зменшити запалення і допомогти уповільнити старіння.

Кардамон

Ця спеція наповнена антиоксидантами, згідно з дослідженням, опублікованим в липні 2017 року в журналі Biomedicine & Pharmacotherapy. Вчені виявили, що антиоксиданти в цій прянощі ефективні в боротьбі з вільними радикалами – високий рівень цієї речовини може викликати окислювальний стрес і запалення в організмі. Кардамон також показав свої потужні властивості в боротьбі з раковими клітинами, йдеться в дослідженні 2015 року в журналі Journal of Environmental Pathology Toxicology and Oncology.

Читайте також:  Про секрет довголіття розповів 111-річний австралієць

“Кардамон також дуже корисний для вашого серця. Він може захистити від інсульту, знизивши кров’яний тиск. Це також допомагає знизити рівень холестерину та тригліцеридів”,-говорить Аманда Ніколь, сертифікований дієтолог з Лос-Анджелеса. Її слова наводить Clean Eating Mag.

Гвоздика

У дослідженні 2017 року, за даними видання, вчені виявили, що ефірна олія гвоздики інгібує кілька прозапальних маркерів і молекул ремоделювання тканин. Це пояснюється його основним активним компонентом, евгенолом, який був протестований на його протизапальні та ранозагоювальні властивості. Інше дослідження, проведене в 2014 році, показало, що біологічно активні сполуки в гвоздиці пригнічують ріст пухлини і ракових клітин.

Читайте також:  Небезпечні продукти для людей з високим холестерином назвали фахівці

Куркума

“Куркума, як відомо, має протизапальну та антиоксидантну дію. У центрі уваги знаходиться куркумін, біологічно активний компонент куркуми. Деякі дослідження показали, що куркумін ефективний у зменшенні запалення при багатьох хронічних станах і корисний для серцево-судинного та неврологічного здоров’я”, – говорить доктор Коллман.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News