Щоденне вживання трьох різних овочів та двох фруктів є доступним способом зробити раціон здоровішим і менш калорійним – поради дієтолога Дуейна Меллора опублікувало видання Daily Mail.

Дієтолог Меллор констатував, що включення до щоденного раціону трьох різнокольорових овочів і двох фруктів може стати простою звичкою, що ефективно зміцнює здоров’я та допомагає зберігати хороше самопочуття, а також здорову вагу.

«Таке співвідношення овочів та фруктів дозволяє зробити раціон здоровішим, менш калорійним та різноманітним, відновити мікрофлору кишечника та зміцнити ментальне здоров’я», – висловився фахівець.

Меллор зазначив, що різні дослідження підтверджують: щоденне вживання овочів зміцнює здоров’я, зменшують схильність до деяких захворювань. За словами дієтолога, важливою перевагою овочів є нижчий вміст цукру та вуглеводів у порівнянні з фруктами (особливо якщо овочі – не крохмалисті).

Фрукти містять велику кількість важливих для організму поживних речовин – вітамінів та мікроелементів. Але люди тяжіють до поїдання найсолодших плодів. Тим часом, велика кількість фруктози, що поглинається, посилює проблему надмірного споживання цукру, негативно позначається на стані підшлункової залози і печінки.

Меллор підкреслив: вживаючи рослинну їжу слід віддавати перевагу овочам та зелені як менш «цукровим» та калорійним.