Вівсянка цінується за багатий вітамінно-мінеральний склад. У цій крупі переважають вітаміни групи В, калій і кальцій, залізо, магній і натрій. Однак не всі знають про тонкощі, які допоможуть вибрати правильні зерна для сніданку.

Регулярно вживаючи цю кашу на сніданок, вдасться заповнити дефіцит нутрієнтів, а також знизити рівень “поганого” – ЛПНЩ – холестерину, очистити організм від токсинів і шлаків, а також підвищити імунітет. Причина тому-високий вміст клітковини в пластівцях, пише Skazhynet.

Однак зловживати вівсянкою не варто. Послаблюючу і сечогінну дію призводить до висновку мінералів – вони можуть вимитися з організму в більшій кількості, ніж надійшло разом з продуктом. При цьому фахівці стверджують, що виправити ситуацію можна – знадобиться лише додати в кашу ягоди або сухофрукти. Вони, в свою чергу, посприяють всмоктуванню корисних речовин.

Як вибрати вівсянку?

Всі види вівсяних пластівців прийнято ділити на три групи:

  1. Геркулес з крупи вищого сорту. Для його відварювання необхідно 15-20 хвилин. У них можуть зустрічатися домішки і квіткові плівки.
  2. Пелюстковий. Йдеться про технологію, аналогічну геркулесу. Однак в цьому випадку пластівці додатково просівають і обробляють. Як наслідок, вони світліше, тонше і дрібніше.
  3. ЕКСТРА-це ознака найбільш ретельної обробки. Їх ділять на три групи, по помелу. №1-найбільші. За словами експертів, в них найбільше корисних речовин і клітковини. Варяться такі не менше 15 хвилин. Екстра №2 виробляється з розрізаних зерен, при цьому харчових волокон в них менше. №3-найдрібніші. Такі виробляють з розрізаних і розплющених зерен. Фахівці радять вибирати і варити подібний сорт людям, який страждають від захворювань шлунково-кишкового тракту.
  • Що з цього вибрати, кожен вирішує сам. Однак якщо задуматися про користь, найбільш корисним можна назвати варіант Екстра №1, також підійде геркулес з підвищеним вмістом вуглеводів і клітковини. При цьому за швидкістю приготування виграє Екстра №3.
  • Звертати увагу варто і на термін придатності. Якщо у крупи закінчився термін придатності, користі від такої страви буде набагато менше-тільки заповнити шлунок.
  • Але це не єдине, на що слід звертати увагу. Необхідно ознайомитися і зі складом. Відзначається, що чим менше консервантів, тим краще.