Те, що ми їмо, може нашкодити або, навпаки, піти на користь здоров’ю. В ході досліджень вчені з’ясували, які речовини в простих продуктах можуть допомогти організму, і в чому їх “секрет довголіття”.

Хрестоцвіті

Фітохімічний сульфорафан у хрестоцвітих (наприклад, броколі, цвітна або брюссельська капуста) захищає стінку кровоносних судин від запальних сигналів, які можуть призвести до серцевих захворювань. Про це йдеться в журналі Oxidative Medicine and Cellular Longevity.

Ягоди

Дослідження, в яких учасники їли чорницю або полуницю щодня протягом декількох тижнів, повідомили про зниження артеріального тиску, ознаки окисного стресу, загального холестерину і “поганого” холестерину ЛПНЩ, повідомляє Journal of Nutrition.

Читайте також:  П'ять простих звичок, які роблять життя більш здоровим і довгим

Гранат

Найбільш поширеним фітохімічним речовиною граната є пунікалагін, який відповідає за більш ніж половину антиоксидантної активності гранатового соку. Фітохімічні речовини граната мають цілу низку протиракових і корисних для здоров’я мозку властивостей, показують дослідження, опубліковані в Scientific reports. Це те, що, як мінімум, необхідно для довголіття.