Нове дослідження американських учених свідчить, що шкода насичених жирів дещо перебільшена. Зокрема, збільшення споживання насичених жирів не приводить до зростання рівня насичених жирних кислот у крові. У той же час, підвищення споживання вуглеводів підвищує рівень жирних кислот, що, в свою чергу, підвищує ризик діабету і захворювань серця.

Багато експертів рекомендують скорочувати частку жирів в дієті до 8-10%. Однак це автоматично збільшує кількість вуглеводів, за допомогою яких людина компенсує витрати енергії.

Автори дослідження відзначають: “Люди думають, що якщо вони їдять жири, вони будуть товстими. Це не так. Навіть значна кількість жирів означає автоматичну появу зайвої ваги, так само, як і відмова від жирів не приведе негайно до тонкої талії”.

Читайте також:  Вчені знайшли зв'язок між кавою та схудненням

Учасники дослідження були поділені на 2 групи: у першій вживали 47 г вуглеводів і 84 г насичених жирів, а в другій групі – 346 г вуглеводів і 32 г жирів (1 г вуглеводів – 4 ккал, 1 г жирів – 9 ккал).

Цікаво, що учасники першої групи показали більше зниження ваги, знизився тиск і рівень жирних кислот у крові. В цілому, учасники, які вживали більше жирів, досягли кращих показників, ніж ті, основу раціону яких становили вуглеводи.

Серед вуглеводів найбільш небезпечні швидкі – саме ці вуглеводи дуже швидко відкладаються у вигляді жирових запасів. Серед жирів найбільш небезпечні транс-жири, отримані в результаті переробки і використовувані в дуже багатьох напівфабрикатах.
Тому, вживаючи жирні продукти, віддавайте перевагу натуральним, таким, як молочні продукти. Вуглеводи ж вибирайте повільні – крупи, чорний хліб, овочі.

Читайте також:  5 порад лікаря запобігання остеопорозу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ

МЕДИКИ ПОВІДОМИЛИ, ЯК ВЖИВАТИ ЖИРНІ КИСЛОТИ З МЕТОЮ СХУДНЕННЯ

ПРОДУКТИ, ЩО МІСТЯТЬ ВУГЛЕВОДИ