Люди нерідко переживають через те, що відчувають негативні емоції щодо свого партнера, вважає клінічний сексолог Несс Купер. Вона дозволила іноді ненавидіти коханого та пояснила, коли ці почуття є нормальними.

Так, за словами фахівця, спалах ненависті до партнера нерідко вказує на те, що чаша терпіння людини переповнилася, а нервовій системі подано сигнал “бий чи біжи”. “Партнеру необов’язково потрібно робити щось, що може бути для вас тригером. Він може потрапити просто під гарячу руку, коли ви перебуваєте на межі зриву або просто переживаєте вихід із зони комфорту”, – пояснила сексолог в інтерв’ю виданню Metro і порекомендувала вчитися правильно висловлювати негативні почуття.

Психотерапевт і фахівець у галузі відносин Кеті Пресс, у свою чергу, додала, що часом думка “я тебе ненавиджу” може бути приводом для роботи над стосунками. Крім того, можна одночасно любити людину, проте при цьому ненавидіти деякі її звички.

“У нових відносинах ви можете зберігати надію на те, що партнер зміниться. А ось у стосунках, які вже стали, можна лише звикнути до його поведінки”, – сказала психотерапевт і звернула увагу на те, що з цими ненависними звичками краще змиритися, якщо існує мета зберегти відносини надовго.

Купер зазначила, що іноді ненависть проявляється на тому етапі відносин, коли партнери знову вчаться бути індивідуальностями лише парою. “Ви бачите, що ваш партнер є людиною, – сказала експерт. – І якщо вам не подобається її поведінка, слід проаналізувати, чи це впливає якимось чином на ваші стосунки чи ні, чи стоять стосунки того, щоб миритися з проявами партнера” .

Прес вважає, що існують випадки, коли ненависть може говорити про руйнівні процеси. “Якщо ненависть повільно наростає, перетворюючись при цьому на постійну огиду, а також посилюється з кожним конфліктом і нікуди не йде, це знак, що у відносинах є проблема”, – попередила вона.