Наслідком нестачі вуглеводів у раціоні може бути поганий запах із рота та проблеми із травленням.

Багато людей свідомо уникають вуглеводів, щоб зберігати стрункість або не допускати зростання цукру в крові. Але джерелами вуглеводів є не лише солодощі, а й широкий ряд корисних продуктів, таких як фрукти та ягоди, овочі, цільне зерно: вони містять клітковину, а також вітаміни, мінерали, антиоксиданти, необхідні для здоров’я. Тому, якщо організм не отримує вуглеводів у нудній кількості, можуть виникнути такі проблеми.

Втома. Вуглеводи перетворюються на енергію ефективніше, ніж білки чи жири. Тому при їх нестачі ви можете почуватися більш млявим і втомленим протягом дня.

Здуття живота. Цей неприємний симптом виникає, коли людина їсть надто мало вуглеводних продуктів з клітковиною, яка є одним із найкращих стимуляторів активної роботи кишечника.

Проблеми із концентрацією. У корисних вуглеводних продуктах клітковина комбінується з білком – це допомагає запобігти коливанням рівня цукру в крові, через які відчуваються занепад сил та погіршення когнітивних функцій. Коли таких продуктів використовується недостатньо, ми можемо відчувати труднощі з виконанням розумової роботи.

Збільшення ваги. Якщо людина довго дотримується раціону з низьким вмістом вуглеводів, тіло намагається компенсувати їх нестачу, виробляючи власну глюкозу з білка або жиру, і до того ж прагнути зберегти її запаси (адже воно не одержує достатньо вуглеводів). Все це сприяє тому, що жирові відкладення перестають витрачатися, як би ви не намагалися схуднути.

Погіршення травлення. Запор – типове явище на низьковуглеводній дієті, оскільки організм у разі не одержує у потрібному обсязі харчових волокон, необхідні нормального травлення. Це може призвести до здуття живота, діареї та інших проблем із шлунково-кишковим трактом.

Відразливе дихання. При дефіциті вуглеводів в організмі починається кетоз – процес переробки жиру для виробництва енергії (яку зазвичай він намагається видобути з вуглеводів). Також при цьому виробляється ацетон, який починає накопичуватися в тілі, стаючи причиною смердючого дихання.