Організація харчування певним чином може посприяти зміцненню імунітету, що особливо важливо в період поширення вірусних інфекцій. Про це розповіла дієтолог Наталія Круглова.

На думку Круглової, зміцнити імунітет допоможе середземноморська дієта-це збірна назва принципів харчування, що закріпилися в країнах басейну Середземного моря. Цей раціон не розробляли лікарі-вони лише звернули увагу, що жителі Середземномор’я рідше хворіють серцево-судинними захворюваннями, ніж представники багатьох інших регіонів. Також серед них набагато рідше зустрічаються люди з ожирінням, розповіла дієтолог.

Основу середземноморської дієти складають овочі, фрукти, зелень, ягоди, зернові та бобові культури. Часто вживаються кисломолочні продукти і рослинне масло, в першу чергу оливкова. Джерелом білка служать переважно риба, морепродукти, нежирна птиця. Червоне м’ясо зустрічається в меню нечасто, промислові м’ясні вироби – ще рідше.

Такий спосіб харчування, за словами Круглової, сприяє зміцненню імунної системи. Рослинна їжа багата вітаміном С, харчовими волокнами і антиоксидантами, цинком. Риба є джерелом поліненасичених жирних кислот. У сукупності це сприяє зниженню ризиків системного запалення в період інфекційних захворювань.

При цьому дієтолог підкреслила, що жителі країн Середземноморського басейну приділяють увагу фізичній активності, що в поєднанні з харчуванням вкрай важливо для здоров’я.