На думку експертів, кава дійсно продовжує життя. Але за однієї умови: потрібно пам’ятати, що все добре в міру. Як пише автор статті в The Sun, в ході 11-річного дослідження вченим вдалося визначити точне число чашок кави, яке потрібно пити щодня, щоб прожити довше.

Чашечка кави-одне з найпростіших задоволень в житті. Однак є межа того, скільки чашок в день цього смачного напою вам варто випивати.
Експерти кажуть, що кава дійсно може допомогти прожити довше, але її слід пити певним чином, щоб вона була корисною для здоров’я.
Дослідники вивчили звички любителів кави по всій Великобританії.

Вони спостерігали за людьми, які зовсім не пили кави, за тими, хто пив його в помірних обсягах, — приблизно три чашки в день — і за тими, хто випивав більше трьох чашок щодня.

Дослідження проходило протягом 11 років, і вчені виявили, що у тих, хто випивав три чашки меленої кави щодня, ризик передчасної смерті був на 12% нижче, вони також виявили зв’язок зі споживанням цього обсягу кави і поліпшенням показників здоров’я.

Поряд з цим дослідники також виявили, що у цих людей на 17% менше шансів померти від серцевих захворювань і на 21% — від інсульту.

За час дослідження, проведеного лікарями з Університету Земмельвайса в Будапешті і Лондонського університету королеви Марії, померло 3,4% людей, який пили каву в помірній кількості. Для порівняння: за цей же період померло 3,7% тих, хто утримувався від кави, і 4% тих, хто випивав більше трьох чашок в день.

Але експерти підкреслили, що ці результати відносяться тільки до тих, хто пив свіжомелену каву, а не розчинну, яку можна купити в будь-якому супермаркеті.

Вони пояснили це тим, що різні види кави можуть по-різному впливати на організм людини через способи обробки кавових зерен і різних хімічних речовин, які можуть бути додані в процесі виробництва.

Вони також порадили вибирати каву без кофеїну, оскільки люди, які його п’ють, мають більш низький ризик смерті в порівнянні з тими, хто взагалі не п’є цей напій.

Виходячи з цього, вчені також зробили висновок, що користь кави для здоров’я, найімовірніше, пов’язана з містяться в ньому антиоксидантами, а не з кофеїном.

Один із співавторів дослідження, доктор Пал Маурович-Хорват, сказав, що вчені використовували МРТ для аналізу впливу регулярного вживання кави на структуру і роботу серця.

“Ми виявили, що регулярне вживання кави в помірних кількостях корисно для здоров’я серця, і припустили, що воно може уповільнити його вікові зміни”, — сказав він.

Серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті серед чоловіків у Британії і другою за поширеністю причиною смерті серед жінок, яка забирає понад 60 тисяч життів на рік.

Ішемічна хвороба серця-це термін, що описує те, що відбувається, коли кровопостачання вашого серця блокується або стає нерегулярним через накопичення жирових речовин в коронарних артеріях, пояснює NHS.

Офіційне керівництво органу охорони здоров’я говорить: “з часом стінки ваших артерій можуть покритися жировими відкладеннями. Цей процес відомий як атеросклероз, а жирові відкладення називаються атеромами. Атеросклероз може бути викликаний різними повсякденними звичками, такими як куріння і регулярне вживання надмірної кількості алкоголю. Ви також більш схильні до ризику розвитку атеросклерозу, якщо у вас є такі захворювання, як високий рівень холестерину, високий кров’яний тиск (гіпертонія) або діабет”.

Автор: Террі-Енн Вільямс (Terri-Ann Williams)