Дефіцит вітаміну D може мати безліч негативних наслідків для здоров’я, тому що бере участь у багатьох біохімічних процесах і істотно впливає на наше самопочуття. У нашому організмі цей вітамін в основному виробляється під впливом сонячного світла.

У зимові та осінні місяці, коли сонця мало, дефіцит вітаміну D зустрічається досить часто. В першу чергу його нестача негативно впливає на імунну систему. Застуда, грип, алергія, астма і екзема – ось лише деякі з більш ніж 80 захворювань, які можуть бути пов’язані зі слабким імунітетом, пише Fit For Fun.

Вітамін D збільшує рівень енергії, допомагаючи нам зберігати активність протягом дня. Так що якщо ви швидко втомлюєтеся, є привід запідозрити у себе брак вітамінів. Зв’язок між дефіцитом вітаміну D і хронічною втомою, особливо у жінок, доведена численними науковими дослідженнями. Ще одна ознака низького рівня вітаміну D в крові-це слабкі кістки, що збільшує ризик переломів та інших травм.

Крім того, доведено, що нестача вітаміну D призводить до втрати волосся. Так, одне з наукових досліджень встановило зв’язок між дефіцитом «сонячного» вітаміну і алопецією, викликаної аутоімунним захворюванням. Вітамін D відіграє важливу роль у боротьбі з інфекціями та запаленням, що забезпечує швидке загоєння ран. Тому якщо навіть невеликі травми заживають дуже повільно, це може вказувати на дефіцит вітаміну D. Нестача цього вітаміну також може викликати м’язову слабкість і м’язові болі у дітей і дорослих.