Серцевий напад – це невідкладна медична допомога, коли приплив крові до серця раптово блокується, зазвичай через тромб. Для людини життєво важливо, щоб його дієта була корисною для серця, зокрема, з однією дієтою, яка може допомогти знизити ризик серцевого нападу.

Дослідження показують, що дотримання середземноморської дієти може знизити ризик повторного серцевого нападу, сказав британський фонд Серця.

“Середземноморська дієта зазвичай означає дієту, багату фруктами і овочами, жирною рибою, такою як сардини, і цільнозерновими злаками, з невеликою кількістю м’яса і нежирних молочних продуктів. Одним з найбільш відомих аспектів є використання мононенасичених жирів, таких як оливкова олія, замість насичених жирів, таких як олія”.

Дослідження, опубліковане в Jama network Open, також пролило світло на те, як середземноморська дієта може допомогти знизити ризик серцевого нападу завдяки своїй користі для серця.

«Ми не знали потенційних механізмів того, як середземноморська дієта знижує ризик серцево-судинних захворювань, – сказав провідний автор дослідження доктор Шафкат Ахмад. – Це було схоже на чорний ящик. Завдяки цьому дослідженню ми знаємо, що середземноморська дієта знижує або покращує багато факторів ризику серцево-судинних захворювань, які дуже важливі з точки зору профілактики».

Рекомендується скоротити споживання солодкої, жирної і солоної їжі і напоїв і пам’ятати про калорії, щоб захистити своє серце і загальний стан здоров’я.

“Вправи також показали велику користь, допомагаючи знизити ризик серцевого нападу”.

Симптоми серцевого нападу, про які потрібно знати, включають:

  • Тиск, сором, біль, що стискає або ниючий відчуття в грудях або руках, яке може поширюватися на шию, щелепу або спину.
  • Нудота, нетравлення шлунка, печія або біль у животі.
  • Плутане дихання.
  • Холодний піт.
  • Втома.
  • Марення або раптове запаморочення.