Неправильна дієта здатна посилити симптоми хвороб сечового міхура і спровокувати часте або хворобливе сечовипускання у деяких здорових людей, вважає лікар-уролог Фенва Мілхаус. Шкідливі для цього органу продукти вона перерахувала виданню HuffPost.

За словами спеціалістки, цитрусові, помідори та гострі спеції дратують стінки сечового міхура, що іноді призводить до появи неприємних та хворобливих симптомів. Помідори підвищують кислотність сечі сильніше, ніж газовані напої, і викликають подразнення слизової оболонки. Чим довше їх готують, тим кислішими вони стають, тому свіжі помідори викликають менше роздратування», – зазначила Мілхаус.

Ще одним продуктом, який уролог не рекомендує людям із чутливим сечовим міхуром, є кофеїн. Вона пояснила, що напої з його вмістом — кава, чай і газовані напої — мають сечогінний ефект і збільшують частоту позивів до сечовипускання.

Крім того, Мілхаус попередила, що куріння та часте вживання обробленого м’яса може стати причиною раку сечового міхура. Вона пояснила, що шкідливі хімічні речовини, що містяться в сигаретах та м’ясних продуктах, фільтруються нирками, а потім потрапляють до сечі. “Згодом вони впливають на слизову оболонку сечового міхура, викликаючи клітинні зміни, що ведуть до раку”, – сказала уролог.