Вісцеральний жир також відомий як абдомінальний, він знаходиться навколо живота, підвищуючи ризики цілого ряду проблем зі здоров’ям.

Так само, як і холестерин, вісцеральний жир насправді необхідний організму в деякій кількості – це забезпечує захист внутрішніх органів і виступає як резервне джерело енергії, передає Express. Однак ключем до загального здоров’я є підтримання рівня вісцерального жиру на мінімумі, його накопичення – дуже шкідливе явище.

«Вісцеральний жир, будучи абдомінальним, розташовується довкола живота. Занадто велика кількість цього жиру наражає людину на підвищений ризик розвитку низки проблем зі здоров’ям, включаючи серцево-судинні захворювання, діабет, хвороби печінки, рак товстої кишки».

Але що допомагає усунути вісцеральний жир навколо живота?

За даними служби охорони здоров’я NHS, найефективнішими можуть вважатися два способи:

  1. здорове харчування
  2. регулярні фізичні вправи

Експерти NHS рекомендують займатися фізичними вправами не менше ніж 150 хвилин на тиждень. Вправи можуть відрізнятися на кшталт і інтенсивності: від тривалих прогулянок до інтенсивних пробіжок, від підняття тягарів до плавання. Також дослідження показують, що дуже ефективним щодо профілактики небезпечних наслідків серцево-судинних проблем є велоспорт – серед велосипедистів показники передчасної серцевої смерті на 23% нижчі в порівнянні з людьми, які не їздять на велосипеді.

Говорячи про інші способи, що допомагають звільнення від вісцерального жиру, фахівці рекомендують такі заходи.

  • Відмова від куріння.
  • Зменшення споживання алкоголю.
  • Достатня кількість сну.
  • Відмова від використання мобільного телефону під час їжі.

Всі ці фактори в сукупності дуже впливають на рівень вісцерального жиру в організмі, підкреслюють експерти.