Журнал Diabetes Care опублікував звіт про дослідження фахівців зі Школи громадського здоров’я в Гарварді. Вчені виявили: приготоване певним чином м’ясо може стати причиною появи діабету.

«Ризик розвитку цукрового діабету II типу значно зростає, якщо людина часто готує м’ясо птиці, червоне м’ясо і рибу, використовуючи високотемпературні способи», – цитує журнал авторів роботи.

Вченими були проаналізовані дані про стан здоров’я понад 110 тис. осіб, отримані в ході спостережень, які тривали кілька років. За період спостереження в 7 тис. 895 осіб був виявлений діабет II типу. Якщо співвіднести захворюваність з особливостями в способі життя людей, фахівці встановили: найбільш високий ризик появи діабету в піддослідних корелював з частим вживанням м’ясних і рибних страв, готується з використанням високих температур – смажили на сковороді, на грилі.

Читайте також:  Какао знижує ризик трьох основних причин смерті

Дослідження показало, що любителі таких м’ясних страв, які використовували метод високотемпературного готування частіше, ніж 15 раз в місяць, – мали на 28%, більш істотний ризик захворіти на діабет порівняно з тими, хто їв смажене м’ясо не більше 4 разів на місяць.

Раніше вченими був зроблений висновок про те, що споживання червоного м’яса скорочує життя, а біле, навпаки, продовжує. Виявилося, що у любителів червоного м’яса ризик ранньої смерті від будь-яких причин на 26% вище в порівнянні з людьми, які їдять таке м’ясо лише зрідка.

Джерело: МедікФорум