Медики рекомендують наслідувати звички, які допомагають забезпечувати здорові показники вмісту холестерину в організмі.

Холестерин є складним компонентом крові – він може бути “хорошим”, і “поганим”, маючи на увазі наявність ліпопротеїнів високої щільності (ЛПЗЩ) та ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) відповідно. Перевищення першого типу над другим є показником доброго здоров’я, але коли вищим виявляється рівень ЛПНЩ (у порівнянні з ЛПВЩ) – це може бути показником високого ризику серцевих захворювань.

«Здоровий рівень холестерину є важливим, оскільки він підтримує формування клітинних мембран. Коли справа доходить до профілю холестерину, кілька звичок допомагають зберігати його концентрацію саме такою, яка потрібна для правильного функціонування організму».

Щодня вживати клітковину. Згідно з декількома дослідженнями, вживання від 3 до 4 г розчинної клітковини на день допомагає знизити рівень ЛПНЩ-холестерину майже на 10 відсотків. У щоденному раціоні з цієї причини повинні бути цілісні зерно, ягоди, фрукти, горіхи і насіння.

Утримуватись від солодких напоїв. Серед людей, які звикли пити солодкі напої, високий рівень холестерину є серйозною проблемою для здоров’я. У свою чергу серед пацієнтів, які демонструють здоровий рівень холестерину, не спостерігається пристрасті до солодкого пиття – пакетованих соків, коктейлів, підсолодженого чаю або кави, газованих напоїв.

Їсти горіхи. Звичка з’їдати жменьку горіхів щодня є однією з найкращих для збереження гарного стану серцево-судинної системи. Зокрема, волоські горіхи називаються медиками одним із найкорисніших джерел омега-3 жирних кислот, які допомагають підтримувати здоровий вміст холестерину.

Їсти рибу. Жирна риба, така як оселедець, скумбрія, лосось, сардини, є добрим джерелом омега-3 жирів, які знижують рівень тригліцеридів у крові.

Вживати рослинні білки. Люди з хорошим здоров’ям їдять м’ясо досить помірно, проте в їхньому харчуванні є багато білка. Рослинні джерела білків, такі як різноманітні бобові, горіхи та насіння, тофу, деякі крупи є чудовим доповненням до раціону у цьому плані. Вчені констатують, що різноманіття білка у харчуванні тісно асоціюється зі здоровим рівнем холестерину – при засвоєнні білка відбувається уповільнення процесів всмоктування холестерину кишечником.