Як виявилося, найчастіше дратують звички і особливості партнера, які проявляються під час сну.

Американські вчені вирішили з’ясувати, що в партнері найчастіше викликає роздратування у чоловіків і жінок. Висновки вийшли дуже цікавими – найбільше бісить в чоловіку те, що заважає спати, а не безлад або щетина по всій ванній. Опитування було проведено серед пар різного віку, які перебувають у шлюбі.

Жінок найбільше дратує, коли чоловік уві сні «відбирає» ковдру. На другому місці опинилося хропіння, а на третьому – розмови уві сні. 17% жінок сказали, що хотіли б іноді спати окремо від чоловіка, щоб добре виспатися. А ті, хто спить на великому ліжку виявилися щасливішими за тих, хто не має достатнього простору для сну.

З чоловіками вийшло ще цікавіше. Хропіння, бурмотіння уві сні і «крадіжка» ковдри їх зовсім не турбують. Чоловіків бісить, коли дружина їсть в ліжку. При цьому лише 8% чоловіків хотіли б мати можливість спати на окремому ліжку без дружини.

Виходить, більшість невдоволення можна викорінити за допомогою великої ковдри і заборони на перекушування в ліжку. Від хропіння теж можна позбутися, воно, до речі, може бути симптомом різних захворювань. А ось бурмотіння уві сні є розладом сну. Найчастіше воно буває викликано стресом.