Молоко може бути корисним як джерело кальцію і вітамінів. Але також його вживання здатне шкодити здоров’ю. Про те, в яких випадках цей продукт негативно впливає на організм, розповіли вчені з Пермського державного медичного університету.

Пермські фахівці проаналізували властивості питного молока щодо людей різного віку. В результаті вони зробили висновок, що жирне молоко надає різний вплив на організм – це залежить від стану загального здоров’я людини, наявності хронічних недуг.

«Для здорової людини жирність молока не має великого значення. Але якщо він страждає, наприклад, захворюваннями шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози або печінки, то висока жирність продукту може стати проблемою, що посилює патологічні процеси в цих органах», – вважає завідувач кафедри гігієни харчування ПГМУ професор Олександр Перевалів.

Читайте також:  Дієтологиня назвала 4 продукти, де солі більше, ніж в пакеті чіпсів

Професор підкреслив, що люди старше 30 років мають переходити на раціон харчування з малою кількістю насиченого жиру – це слід робити з метою профілактики серцево-судинних захворювань. Для людей старше 50 років цей принцип харчування повинен бути основним, сказав учений.

«Якщо люди старше 50 років ведуть малорухливий спосіб життя і вживають в їжу продукти багаті жиром, а також алкоголь, їм краще використовувати молоко жирністю 1,5 відсотка, тобто найменш жирне з усіх існуючих видів питного молока», – поділився рекомендацією професор Олександр Перевалів.

За його словами, вживання нежирного молока може зменшувати ризики виникнення ішемічної хвороби серця, а також набору зайвих кілограмів.

Читайте також:  Просту ранкову звичку для покращення травлення назвала дієтологиня

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News