Кожен орган у людському тілі важливий. Так, наприклад, нирки відповідають за виведення з організму зайвої рідини та розчинених токсичних речовин із крові. Однак, неправильне харчування може порушити правильну роботу внутрішніх органів.

Лікар уролог-андролог Артур Богатирьов пояснив, що на нирки згубно впливають продукти з високим вмістом оксалатів – це солі та ефіри щавлевої кислоти. Цей компонент є в їжі з категорії фастфуду, наприклад, у картоплі фрі та чіпсах, солодощах і навіть корисних, на перший погляд, продуктах: шпинаті, буряках, висівках, горіхах і щавлі.

Надлишок калію також шкідливий для нирок. Велика кількість цієї речовини міститься в авокадо, тому людям, які мають проблеми з нирками, від цього продукту варто відмовитися або скоротити його кількість в раціоні.

Читайте також:  Лікар попереджає про «фатальний» ризик побічних ефектів парацетамолу

У нормі калій корисний для серця, регуляції рідини в організмі та підтримки електролітного балансу. Але за його надлишку виникає стан під назвою гіперкаліємія, у розвитку якої порушується серцевий ритм, з’являється нудота і слабкість.

Небезпечні можуть і деякі напої: міцний чай, кава і газировки. У них міститься багато алкалоїдів, велика кількість яких веде до сечокам’яної хвороби.

Шкода може завдати і надлишок кисломолочних продуктів. У їхньому складі присутній кальцій, але в надмірних дозах він починає відкладатися в урині, що так само сприяє розвитку сечокам’яної хвороби.

Зрештою, головний продукт, небезпечний для нирок, – це сіль. Вона здатна накопичуватися в організмі, що веде до надлишку натрію та порушення гідролітичного балансу. Лікар Богатирьов додав, що м’ясо та печінка теж можуть нашкодити ниркам, оскільки вони містять пурини, що стимулюють вироблення сечової кислоти.

Читайте також:  Люди з гіпертонією стають схильні до діабету

«Надмірне споживання білків тваринного походження може призвести до утворення каменів у нирках. Крім того, сечова кислота накопичується в суглобах і провокує розвиток артритів», – сказав лікар.

У холодну пору року небезпеку нирок становить і погода. Переохолодження може спровокувати запалення та розвиток інфекційних захворювань сечостатевої системи. Однак один холод нашкодити ниркам не може, якщо вони гаразд. Хвороба починається з інфекції, яку “запускає” переохолодження тіла, пояснила лікарка Ніна Зубова.