Які продукти не можна, навіть якщо хочеться їсти, і чим їх замінити, щоб живіт не болів.

Страви з великою кількістю спецій

Коли порожній шлунок вже бурчить, хочеться накинутися на ароматні страви з гострими приправами. Але через спеції в шлунку можуть посилитися неприємні відчуття, вважає Ліза Генджи (Lisa Ganjhu), доктор медичних наук, гастроентеролог Медичного центру Langone при університеті Нью-Йорка.

В животі пусто, і ніщо не пом’якшує дію спецій, коли вони контактують з вистиланнямшлунка.

Ліза Генджи

Їжу з гострим перцем або соусом краще залишити для другої страви, поки в шлунку не з’явиться хоч щось.

Що з’їсти

Молочні продукти відмінно справляються з гасінням пожежі від гострої їжі і м’яко покривають стінки шлунка. Тому страви індійської кухні часто подають з соусами на основі йогурту. Тому якщо ви голодні і перед вами гостра їжа, спочатку зробіть кілька ковтків молока або з’їжте пару ложок несолодкого йогурту. Спеції можна, але більш спокійні: кмин або коріандр не дратують травну систему.

Читайте також:  Названі помилки, які не дають схуднути
Фрукти, якщо це єдине блюдо

фрукти

Яблуко або груша самі по собі не вб’ють голод, говорить Тамара Мелтон (Tamara Melton), дієтолог-нутриціоніст, представник Академії харчування і дієтетики в Атланті. Цукор, що міститься у фруктах, надходить у кров повільніше, ніж цукор із цукерок, завдяки клітковині, але це не врятує від бажання поїсти.

До фруктів треба додавати продукти з високим вмістом білків. Вони перетравлюються повільніше і, як показують дослідження, пригнічують вироблення греліну — гормону, що відповідає за відчуття голоду. Саме грелін сигналізує мозку про голод.

Що з’їсти

Заїжте фрукти горіхами або сиром-косичкою. Відмінно поєднуються фрукти і сир з заправкою з грецького йогурту.

Снеки, чіпси та печиво

У п’яти крекерах може ховатися до 100 кілокалорій, які ніяк не допоможуть впоратися з голодом. Це головна проблема фастфуд-закусок: через велику кількість легкодоступних вуглеводів вони різко підвищують рівень цукру в крові, який потім швидко падає. І ви знову хочете їсти.

Що з’їсти

Для перекусу на бігу краще запастися бутербродом з куркою або індичкою. 200-300 кілокалорій куди краще впораються з почуттям голоду.

Читайте також:  Ознака при здійсненні покупок, яка говорить про початок деменції
Апельсини, м’ята, кава, кетчуп

Це всі продукти, які стимулюють вироблення кислоти в шлунку. Якщо з’їсти їх на голодний шлунок, то наслідки проявляться у вигляді печії та болю, говорить доктор Ліза Гэнджи. У порожньому шлунку і без того багато кислоти, а їжі, щоб нейтралізувати її дію на вистилку, мало. Кава і кофеїн надають подразнюючу дію на хворих на гастрит.

Що з’їсти

Більшість овочів не викликають бурхливого виділення кислоти, до того ж у них багато клітковини, яка допомагає при гастритах. Овочі, горохове або картопляне пюре — відмінний варіант для втамування голоду.

Суші
суші

Michael Kappel / Flickr.com

Поєднання білого рису і соєвого соусу шкодить, коли ви їсте їх на голодний шлунок, каже Марія Белла (Maria Bella), дієтолог, засновниця клініки Top Balance Nutrition в Нью-Йорку. В рисі мало клітковини, а від солоного соусу хочеться пити. Але наш мозок плутає спрагу і голод. Намагаючись наповнити одночасно порожній шлунок і заїсти спрагу, ви з’їсте більше. Розплачуватися будете почуттям тяжкості.

Читайте також:  Часті застуди можуть сигналізувати про рак і гормональний збій
Що з’їсти

Ті ж роли, загорнуті не тільки в рис, але ще й у огірок (або тільки у огірок). А почати краще з звичайного салату.

Алкоголь

Алкоголь, звичайно, не їдять, а п’ють. Але на голодний шлунок краще цього не робити — ви швидше сп’янієте, а потім захочете їсти ще сильніше. Голодний і підпилий людина ризикує їсти все підряд: і чіпси, і гостру піцу, і все інше, від чого краще утриматися. Це відбувається через вплив алкоголю на рівень лептину — гормону, який сигналізує мозку про насичення. Три порції алкоголю — і ви вже на 30% менш чутливі до гормону.

Що з’їсти

Все просто: спочатку закуска, потім все інше. Починайте не з солоних горішків, а з овочів на грилі або з страв з курки — досить легких і при цьому поживних.

Джерело: Лайфхакер