Багато жінок виросло, слухаючи пошепки розказані історії і чутки про менструації. У більшості випадків вони сповнені необґрунтованих заборон та перекручених фактів. Настав час розвінчати ці міфи!

Популярні міфи про менструацію
1. Тривалість менструального циклу не повинна перевищувати 28 днів

Цілком нормально, якщо тривалість циклу не дорівнює 28 дням. Це не вважається чимось ненормальним або неправильним. Варіювання в тривалості – звичайне явище. У жінок вона може коливатися від 21 до 35 днів. З віком цикл менструацій стає коротше.

2. Менструальна кров – погана і нечиста

Менструальна кров – це суміш крові, відмерлих клітин вистилки матки, яка потрібна для прикріплення ембріона, і виділень з піхви і шийки матки. Вона відрізняється від звичайної крові по своєму складу й властивостям, і містить велику кількість води і менше заліза. Але це не робить її нечистою, адже менструація — природний процес!

Читайте також:  І хочеться і колеться: чим сало та інші жирні продукти шкідливі для здоров'я
3. Передменструальний синдром – вигадка

Передменструальний синдром – це реальний стан, який властивий 50% жінок. Він виникає за тиждень або два до початку менструації. В цей період спостерігаються перепади настрою, біль у животі, набухання молочних залоз, посилення статевого потягу, тривожність, напади гніву.

4. Не можна завагітніти в період менструації

Завагітніти в період менструації можливо, хоча ймовірність цього досить низька. Сперматозоїд може зберігати свою активність у піхві до 5 днів. Це означає, що якщо у вас був незахищений акт у менструальний період, і якщо овуляція відбулася трохи раніше, ви можете завагітніти. У сперматозоїда достатньо часу, щоб запліднити яйцеклітину.

Читайте також:  Як змінюється мозок чоловіка, коли він стає батьком
5. Не можна займатися сексом під час менструації

Нічого жахливого в цьому під час менструації немає. Насправді, у багатьох жінок в менструальний період зростає статевий потяг. Нічого вульгарного або неправильного в цьому немає. Але статевий акт обов’язково повинен бути захищеним. Особливу увагу слід звернути на гігієну в період менструації.

6. Не рекомендується фізичне навантаження в період менструації

Це один з найпоширеніших міфів. Багато вважають, що у жінок в менструальний період зростає ризик травмування. Інші впевнені, що жінка в цей час фізично ослаблена. Виконання легких фізичних вправ під час менструації допоможе впоратися з передменструальним синдромом. Не існує жодних обмежень або правил для фізичної активності в цей час. Просто прислухайтеся до свого організму.

Читайте також:  Парацетамол виявився здатним впливати на поведінку людей
7. Плавання в океані в період менструації може бути причиною появи акул

Акули чують запах крові за милю. Тому вважається, що жінкам небезпечно купатися в цей час в океані. Однак реальних підтверджень таких випадків не існує. Їх бути і не може, так як виділяється кількість крові надзвичайно мало. Тому плавати під час менструації безпечно!

Отже, ми з’ясували, що в період менструації нічого не заважає жінкам вести повноцінне життя. А виникнення чималої кількості міфів, пов’язаних з особливістю жіночого організму — всього лише віддзеркалення значимості явища в житті жінки! Менструального циклу соромитися зовсім не варто!

Джерело: HeadInsider