Згідно з дослідженнями, підтримка здорового харчування здатне сповільнювати неминуче старіння і збільшувати тривалість життя. Експертка з харчування Венді Базиліан розповіла, регулярне вживання яких продуктів є “ключем” до довголіття.

Базиліан зазначила, що вживання фруктів, овочів і бобів – безпомилковий вибір при зміцненні імунітету і боротьби зі старінням. Однак вона зробила акцент на шести конкретних продуктах.

Перший – чорниця, яка багата вітаміном С і клітковиною. Вона має протизапальні властивості, необхідні для підтримки здоров’я мозку і його когнітивної функції. Крім того, чорниця знижує ризик виникнення деяких видів раку.

Наступний незамінний продукт-волоський горіх. Дослідження показало, що люди, які регулярно вживають його, мають більше шансів на здорову старість. Вони також не мають хронічних захворювань, порушень пам’яті і серйозних фізичних недоліків після 65 років.

Чай, як відомо, містить потужні антиоксиданти, що покращує здоров’я серця і знижує рівень «поганого» холестерину. Додавання несолодкого чаю в щоденний раціон сприяє збільшенню тривалості життя також, як і додавання різних спецій. Трави насичені поживними речовинами. Крім цього, вони допомагають обмежити споживання цукру і солі, повідомляє Tempo.

Експертка також згадала квасоля в якості продукту для довголіття, яка є частиною середземноморської дієти. Вона багата безліччю вітамінів, мінералів і волокон, необхідних для підтримки здоров’я серця і кишечника. Шостий продукт – груша. Цей фрукт допомагає знизити ризики виникнення хвороби Альцгеймера.