Для людей із хворим серцем одним із харчових ворогів є сіль, констатувала дієтолог Маргарита Корольова.

Відомий фахівець у галузі харчування розповіла в інтерв’ю, що не можна їсти при хворобах серця, у тому числі пояснивши, чому сердечникам потрібно суворо контролювати кількість солі, що поїдається.

«Сіль утримує рідину в організмі та судинах та підтримує високим тиском, напружуючи судинну стінку», – зазначила Корольова.

Медик порадила при слабкому серці не їсти солону квашену капусту, будь-яку солону рибу та ікру, а також мариновані огірки, помідори чи гриби.

Ще один тип продуктів, які краще немає при хворобах серця, – це джерела трансжирів. Насамперед Корольова порекомендувала виключити ковбасу та сосиски.

В цілому людям з хворим серцем потрібно відмовитися від їжі, що піддається ультраобробці, – це практично будь-яка їжа, готова до вживання без попереднього приготування або напівфабрикати, що вимагають розігріву. Також сердечникам шкідливі готові солодощі, смажені продукти.

“Такі продукти підвищують навантаження на серцево-судинну систему і сприяють прогресу атеросклерозу”, – попередила лікар.

Додатково Маргарита Корольова поінформувала, що в стані серцево-судинної системи негативно позначаються рясні прийоми їжі і важкі страви, які вживаються пізно ввечері.