Людям із захворюваннями легенів лікарі радять дотримуватися деяких правил у холодну погоду, яка може значно погіршувати їхнє самопочуття.

Люди з проблемними легенями (наприклад, які страждають на астму або ХОЗЛ – хронічною обструктивною хворобою легень) схильні до негативного впливу холодної погоди. Задишка, сором’язливість у грудях, кашель – всі ці неприємні симптоми можуть з’являтися у них у холод знову і знову.

Причина такого погіршення полягає в тому, що холодна погода часто несе з собою змогу і підвищений рівень забруднення повітря, до того ж змінюється його вологість. Доктор Джаялакшмі, пульмонолог лікарні Apollo Navi Mumbai (Індія) дав кілька порад, адресованих людям з хворими на легені для профілактики ускладнень взимку, пише indiatvnews.

Уникати людних місць. Людям з астмою та алергіями, такими як алергічний риніт або бронхіт, слід намагатися уникати людних місць та непотрібних поїздок – інакше ризик зараження респіраторними інфекціями та грипом стає для них особливо високим. Також лікар радить їм носити маски для додаткової безпеки

Вакцинуватись. В ефективності щеплень від грипу не сумнівався ще жоден медик.

Уникати впливу ранкового смогу. При наявних хронічних проблемах з легенями потрібно уникати виходу на вулицю в холод рано-вранці, коли вплив ранкового смогу на органи дихання через його високу концентрацію є особливо серйозним.

Приймати ліки. Людям із захворюваннями легень слід регулярно приймати ліки. Хворі на астму повинні використовувати інгалятори, щоб тримати симптоми під контролем.

Відмовитися від холодної їжі та напоїв. Їх вживання у разі слабких та хворих легень може викликати бронхоспазми, кашель, інфекції носових пазух, а також знизити імунітет.