Людям із захворюваннями легенів лікарі радять дотримуватися деяких правил у холодну погоду, яка може значно погіршувати їхнє самопочуття.

Люди з проблемними легенями (наприклад, які страждають на астму або ХОЗЛ – хронічною обструктивною хворобою легень) схильні до негативного впливу холодної погоди. Задишка, сором’язливість у грудях, кашель – всі ці неприємні симптоми можуть з’являтися у них у холод знову і знову.

Причина такого погіршення полягає в тому, що холодна погода часто несе з собою змогу і підвищений рівень забруднення повітря, до того ж змінюється його вологість. Доктор Джаялакшмі, пульмонолог лікарні Apollo Navi Mumbai (Індія) дав кілька порад, адресованих людям з хворими на легені для профілактики ускладнень взимку, пише indiatvnews.

Читайте також:  Ромашка, шипшина та м'ятний чай знижують ризик хвороби Альцгеймера

Уникати людних місць. Людям з астмою та алергіями, такими як алергічний риніт або бронхіт, слід намагатися уникати людних місць та непотрібних поїздок – інакше ризик зараження респіраторними інфекціями та грипом стає для них особливо високим. Також лікар радить їм носити маски для додаткової безпеки

Вакцинуватись. В ефективності щеплень від грипу не сумнівався ще жоден медик.

Уникати впливу ранкового смогу. При наявних хронічних проблемах з легенями потрібно уникати виходу на вулицю в холод рано-вранці, коли вплив ранкового смогу на органи дихання через його високу концентрацію є особливо серйозним.

Приймати ліки. Людям із захворюваннями легень слід регулярно приймати ліки. Хворі на астму повинні використовувати інгалятори, щоб тримати симптоми під контролем.

Читайте також:  Пакетовані соки містять агресивні хімічні речовини

Відмовитися від холодної їжі та напоїв. Їх вживання у разі слабких та хворих легень може викликати бронхоспазми, кашель, інфекції носових пазух, а також знизити імунітет.